NOC S ANDERSENEM 2019

Noc s Andersenem 2019

V podvečer 29. března bylo kolem naší knihovny nezvykle rušno. V 18 hodin se v dětském oddělení sešli účastníci již 19. Noci s Andersenem a knihovna byla rázem plná. Spojili jsme „knihovní spáče“ s těmi školními ze 3. a 5. třídy ZŠ TGM. V naší knihovně se nocovalo již po páté.

Nejprve jsme se seznámili s historií pohádkové noci, která se koná na počest nejznámějšího pohádkáře všech dob – Hanse Christiana Andersena. Děti také zjistily, že oblíbené nakladatelství Albatros, letos slaví 70. narozeniny a nevydává pouze knihy nejznámějších českých a zahraničních autorů, ale vymyslelo i spoustu moderních projektů především pro děti, jako jsou Humbook Storki či aplikace BOOKO.

Na asfaltovou plochu hřiště jsme křídama nakreslili a napsali pohádková poselství všem hvězdám a souhvězdím a těm, kteří na nás koukají shora. Andersen tleskal, protože se to dětem moc povedlo. Za odměnu vyzkoušely, kdo porazí víc kuželek a sní víc vlastnoručně opečených buřtů. Za viaduktem u potoka čekal na děti zlatý poklad a na kopci u kostela sv. Petra a Pavla jsme potkali otce Alexandra. Byl tak laskav, že nás pozval na večerní prohlídku kostela a pro děti našel spoustu vtipných a moudrých slov. Moc děkujeme. Do knihovny jsme se vraceli rychlým krokem, protože na nás už čekalo poslední překvapení večera – skutečná spisovatelka! Paní Eva Fošenbauerová četla unaveným spáčům ze své knížky Pohádky a hry z kouzelné skříně, drak a princezna Pomněnka dali dětem pohlazení na dobrou noc. Paní Eva věnuje své knihy dětem a bydlí v Podbořanech. Svou knihu Parádivá žížala vydala právě v nakladatelství Albatros a dětem i dospělým ji zblízka představí v naší knihovně ve čtvrtek 11. dubna od 17. hod. Jste srdečně zváni.

Po probuzení, lahodné snídani, podepsání do pamětní knihy, napsání pohlednic a rozdání dárečků, jsme se s letošní Nocí s Andersenem rozloučili. Už dnes se těšíme na jubilejní 20. Noc!

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *