Týden knihoven 2023

Týden knihoven

Městská knihovna Podbořany se v prvním říjnovém týdnu připojila k celorepublikové akci Týden knihoven, jejíž 1. ročník byl v už roce 1996.

Tento týden jsme zahájili setkáním s rodiči a batolaty v rámci projektu Bookstart. Naše knihovnice Ivana Charvátová s nimi potrénovala barvy a přečetla knihu Nový dům pro myšku od Petra Horáčka.

V úterý 2. října jsme navštívili naše další nejmenší čtenáře – dětičky z dětské skupiny Chůvička Podbořany. Rozhýbali jsme tělo i jazýčky s knihou Od hlavy až po paty od Erica Carleho.

Středeční podvečer byl věnován autorskému čtení paní Jany Michalcové z nedalekého Lubence. Paní Jana našim čtenářům četla ze své knihy Lásky, cesty a pandemie. Navíc je potěšila i hrou na kytaru a zpěvem, je totiž členka kapely Modrá kost.

Čtvrteční dopoledne patřilo předškolákům z Mateřské školy Pastelka s paní učitelkou Cecílií Wolfovou. Budoucí školáci si s námi povídali o podzimu a vyslechli čtení pohádky Nový dům pro myšku od Petra Horáčka. Odpoledne proběhlo první setkaní milovníků deskových her. Do dětského oddělení Vás zveme na deskohraní každý čtvrtek od 15 hodin.

V pátek dětské oddělení navštívili páťáci paní učitelky Mileny Ráčkové ze Základní školy Husovy.  Naše knihovnice Lucka Vosková jim představila služby knihovny i knihy nejrůznějších žánrů právě pro ně. Mnoho z nich bylo příjemně překvapeno z představených knih. Knižní fond naší knihovny je totiž opravdu bohatý a plný novinek.

Po celý tento týden velcí i malí čtenáři hojně využívali upomínkovou amnestii a nové čtenáře přilákala registrace zdarma.

My knihovnice děkujeme za bohatou návštěvnost a inspiraci do dalších ročníků této skvělé akce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *