Máme pořad plno…

Každé dopoledne povelikonočního týdne jsme listovali, prohlíželi, hledali a četli ve všech možných knížkách a časopisech.

Bylo u nás nabito.

V úterý si 3. třída ZŠ TGM paní učitelky Šiklové zpracovala informace o Boženě Němcové, Karlu Jaromíru Erbenovi, Janu Drdovi a Hansi Ch. Andersenovi. Dozvěděli jsme se nejen o jejich díle, ale také  o nelehkém životě a dětství mnoha z nich.

Ve středu navštívila knihovnu „Kuřátka“ z MŠ Pastelka Podbořany. Živě jsme si pomocí knížek vyprávěli a četli o Večerníčkách. Samozřejmě jsme si vyrobili i slavnou večerníčkovu čepičku.

Ve čtvrtek poprvé přijela 2. a 4. třída přespolní školy v Petrohradě 🙂 Na řadu přišly časopisy všech druhů a zájmů. Zajímali jsme se o vznik a celkovou tvorbu časopisu a seznamovali se s týmem, který časopis vytváří. Věříme, že ještě dnes tito šikovní žáci dokáží v tiráži časopisu najít adresu redakce či jméno šéfredaktora.

Pátek knihovnu navštívili velmi šikovní středňáci a předškoláci MŠ Pastelka. Jejich znalosti pohádek z Večerníčků překvapily nejen paní učitelky, ale i nás, knihovnice.. znali úplně všechny.

Pár čísel na závěr z tohoto týdne:  pracovali jsme s téměř 60ti dětmi, které si prohlídli více jak 200 knížek a časopisů.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *