NOC S ANDERSENEM 2018

Noc s Andersenem 2018

V pátek 23. března se naše knihovna počtvrté připojila k Noci s Andersenem.

V pátek po „zavíračce“ bylo v knihovně opravdu nabito, sešli se zde žáci 2. A a 4. B. ZŠ TGM Podbořany a také nejpilnější čtenáři a čtenářky dětského oddělení i výherci hry Lovci perel.

Spáče přivítala vedoucí knihovny, paní Stanislava Čapková, připomněla jim významná výročí letošního roku, jako jsou 90. narozeniny knihy Povídání o pejskovi a kočičce Josefa Čapka nebo 100. výročí vzniku Československa. Představila také knihu Jak pejsek a kočička pěstovali buřty od podbořanského rodáka Aleše Bílého a jeho dětí Zojky a Jonáše, se kterými budou mít možnost se v dubnu setkat při jejich návštěvě a čtení právě u nás.

Poté se všechny děti rozlosovaly do družstev a běželi jsme soutěžit na zahradu.

Na týmy bernardýnů, jezevčíků, německých dog, britských a perských kočiček čekalo celkem 5 stanovišť. Děti si zahrály loutkové divadlo u stanoviště s pohádkami Hanse Christiana Andersena, podepsaly listiny věrnosti pejskovi, kočičce a čtení, zjistily jak vzniklo krásné Československo, složily písničky na motivy úžasné knížky Povídání o pejskovi a kočičce a především si zatančily ve tmě za doprovodu efektů z rotující disko koule.

Odměnou jim bylo opékání vuřtů, ale i dárečky, které jsme pro ně připravili.

Následovala procházka po městě Podbořany a návštěva muzea, kde jsme shlédli expozici Do pravěku.

Unavení a spokojení jsme po návratu do knihovny napsali pohledy významným osobnostem regionu, zachumlali se do spacáků a vyslechli čtení nové knížky Jak pejsek a kočička pěstovali buřty od rodiny Bílých.

Po vydatné snídani a úklidu knihovny jsme se rozutekli do svých domovů. Věříme, že se pohádková noc strávená v Městské knihovně Podbořany všem líbila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *