Rok 2020 v knihovně letí mílovými kroky..

Rok 2020 v knihovně letí mílovými kroky. Máme za sebou dva měsíce plné legrace, čtení a práce s dětmi.

Za tuto dobu jsme připravili celkem 38 lekcí pro 689 dětí z obou základních škol v Podbořanech a družiny Základní školy Husovy, Základní praktické školy, Mateřské školy Hlubanská i Žatecká a Mateřské školy Bratří Čapků, DS Chůvička, RMC Jonáš, Základní školy v Petrohradě, Dětského klubu Podbořany a Domova dětí a mládeže v Podbořanech.

Rozmanitost našich lekcí je velká. Děti se dozvídají zábavnou formou o literárních žánrech, ať už to byly bajky, pověsti nebo pohádky a propojují znalosti ze školy s ukázkami v knihovně.

Oblíbené jsou lekce s knihou, při kterých používáme metodu řízeného čtení. Letos děti touto metodou pracovaly s knihami Polární pohádka Daniely Krolupperové, Lední medvídek Ivony Březinové, O nejbohatším vrabci na světě Eduarda Petišky, Krtek v zimě Zdeňka Milera nebo s Jak mašinka Růžena nezůstala stát na vedlejší koleji od Jany Uhlířové. Všechny děti jsou moc šikovné a práce s knihami je nesmírně baví. Kromě knih se děti potkaly i se spisovatelkou Evou Fošenbauerovou a s její knihou Pohádky a hry z kouzelné skříně. Vřelé díky Evě Fošenbauerové za lednové autorské čtení a všem, kteří přišli a přivedli své děti, vnoučata, kamarády moc děkujeme za zájem o dění v knihovně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *