Školní rok 2018/ 2019 v podbořanské knihovně

Školní rok 2018/ 2019 v podbořanské knihovně

Máme za sebou velmi úspěšný školní rok. Děkujeme za úžasnou spolupráci Městu Podbořany, Základní škole TGM , Základní praktické škole a družině Husova, Mateřské škole Hlubanská a Žatecká, Mateřské škole Bratří Čapků, DS Chůvička, RMC Jonáš, ZŠ a MŠ Petrohrad, knihovně Postoloprty a báječné Blance Myslikovjanové, Alešovi, Zojce a Jonášovi Bílým, paní Evě Fošenbauerové a Renátě Frančíkové, Adolfu Dudkovi, Městské knihovně Louny, Národní knihovně Praha a Městské knihovně Žatec Je Vás hodně a my jsme za to velmi vděční.

Co jste s námi zažili? Přečetli jsme Vám spoustu pohádek, příběhů a básniček. Hráli jsme Vám loutkové divadlo, dokonce jsme sebrali odvahu i k prvnímu knihohraní.

Běhali jsme po dětském oddělení jako kapičky vody, sportovci i jako dopravní prostředky.

Prohlédli jsme nekonečné množství encyklopedií, románů, komiksů i časopisů.

Nejen o Vánocích a Velikonocích jsme si připomínali naše lidové zvyky a tradice. Slavili jsme 100 let republiky, nocovali s Andersenem, vyráběli hrnečky, deštníky i dárečky pro maminky, drátovali ozdoby, smáli se s Adolfem Dudkem, poslouchali čtení paní Evy Fošenbauerové, předávali Vám pololetní vysvědčení i jsme měli tu čest pasovat prvňáčky na čtenáře. V rámci projektu Bookstart jsme se s Vámi „budoucími čtenáři“ potkali už v plínkách při vítání občánků a potěšili vaše rodiče uvítacím balíčkem a pěkným leporelem.

Zkrátka, bylo to úžasné! Kolik, že vás bylo? Téměř 3100 velkých, malých i těch nejmenších při téměř 150 akcích. Máme radost, že se k nám vracíte. Hezké prázdniny (spousta prázdninového čtení je pro vás připravena v obou odděleních knihovny). Otevřeno je v obvyklých dnech i časech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *